Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmander fra Auning, Fausing, V. Alling og Ø. Alling

Glaskunst

KONFIRMANDER 2022

 

Søndag d. 24. april kl. 9.30 i Øster Alling

- Charlotte Bjarning Johansen

Cecilie Have Pedersen, Hjortevej 19, Kristrup

Laura Rix Andersen, Randersvej 171, Lime

Lærke Vohlert, Hovedgaden 49, Ø. Alling

Victor Vang Appelby, Skovsmindevej 11, Ø. Alling

 

Søndag d. 24. april kl. 11.00 i Auning

- Lise Edelberg

Asbjørn Bonnerup Madsen, Tårupvej 5, Tårup mark

Isabella Elisabeth Bennekou Bach, Østervangs Alle 37, Auning

Jonas Christian Hansen, Østergade 26, 1.th., Auning

Laura Wedel Kvist, Dyrbyvej 1 B, Auning

Luna Rørbæk Laursen, Moselunden 35, Auning

Marie Bjerregaard Hedemann, Ndr. Fælledvej 6 B, Auning

Mathias Meldgaard Mortensen, Nyvangsvej 16, Auning

Maya Isabel Kilden, Tværsige 4, Auning Kær

Merle Olivia Duun Dahlgaard, Nyvangsvej 44, Auning

Natashja Milena Milicevic Eriksen, Lystrupvej 24, Lystrup

Noah Gudmann Ibsen, Randersvej 5, Gl. Estrup

Olivia Sophia Høegh Blach, Dalsgårdsvej 3, Dalsgård

Sofie Opstrup Jensen, Langdalen 7, Assentoft

Sofia Suikkanen Korgaard, Østervangs Alle 90, Auning

Sophia Gudmann Ibsen, Randersvej 5, Gl. Estrup

Tommy Vestergaard Larson, Storkevej 14, Bendstrup

Vilte Galinyte, Porsbakkevej 36, Auning

 

Lørdag d. 30. april kl. 10.00 i Auning

- Lise Edelberg

Andy Dolleris Mortensen, Østergade 59, Auning

Emil Stenfeldt Jensen, Ndr. Fælledvej 9, Auning

Felix Asferg Nielsen, Østervangs Alle 48, Auning

Frederik Søndergaard Christoffersen, Århusvej 2A, Auning

Frederikke Holdgaard Dahlerup, Gl. Ringvej 12, Auning

Freja Skautrup Christiansen, Løvenholmvej 21, Gjesing

Holger Viktor Pors, Sandvej 2, Auning

Jasmin Gjedsted Viftrup, Enighedsvej 6, Auning

Martin Udsen Jensen, Grundvej 32, Allingåbro

Matas Taujinskas, Linde Alle 53, Auning

Mathilde Dyrby Rørbæk Frederiksen, Moselunden 33, Auning

Michelle Gyldenløve Larson, Vestergade 46 B, Auning

Noah Bak Pedersen, Middelgade 2, st.tv., Auning

Oliver Christoffer Feldskov, Nordkystvejen 22, Rygårde

Rasmus Bennekou Sørensen, Knivhøjvej 1, Oustrup

 

Søndag d. 1. maj kl. 10.00 i Auning

- Birthe Kiilerich

Emilie Malou Sørensen, Skovdalsvej 16, Auning

Emma Bjørklund Brix, Østervangs Alle 120, Auning

Emma Hulehøj Lykke Johansen, Nyvangsvej 28, Auning

Karoline Rytter Aaby Larsen, Pilevej 3, Auning

Mia Emilie Nielsen, Hovedgaden 13, Ø. Alling

Sigurd Birch Silberg, Juelsgårdsvej 5, Auning

Thor Hasager, Linde Alle 11, Auning

Victoria Johanne Bekaan Allermann, Lyngroden 1, Auning

Viktor Stuhr Madsen, Linde Alle 20, Auning

 

Lørdag d. 7. maj kl. 10.00 i Auning

- Charlotte Bjarning Johansen

Danny Seiling Madsen, Østergade 34C, Auning

Isabella Møldrup Kjeldsen, Enighedsvej 22, Auning

Jonatan Vinther Kuhlmann Christiansen, Storegade 57, Pindstrup

Kristoffer Mikael Jørgensen, Strandvejen 34, Allingåbro

Malthe Petersen, Århusvej 114, Grenaa

Morten Dohrmann Hard, Rougsøvej 44, 1., Allingåbro

Nikolaj Lahn Fogh, Solvangs Allé 44, Grenaa

 


KONFIRMAND-BILLEDER:

Se konfirmandbilleder fra 2021 her:

Lørdag d. 12. juni i Vester Alling Kirke:

Præst og 1 konfirmand foran alter i Vester Alling Kirke

 

Lørdag d. 14. august kl. 10.00 i Auning:

Præst og 1 konfirmand foran alteret i Auning Kirke

 

Søndag d. 15. august kl. 10.00 i Fausing Kirke:

Præst og 1 konfirmand foran alteret i Fausing Kirke

 

Lørdag d. 21. august kl. 10.00 i Auning Kirke:

Præst og 8 konfirmander foran alteret i Auning Kirke

 

Søndag d. 22. august kl. 9.00 i Auning Kirke:

Præst og 10 konfirmander foran alteret i Auning Kirke

 

Søndag d. 22. august kl. 11.00 i Auning Kirke:

Præst og 9 konfirmander foran alteret i Auning Kirke

 

Søndag d. 22. august kl. 10.00 i Vester Alling Kirke:

Præst og 1 konfirmand foran alteret i Vester Alling Kirke

 

Lørdag d. 28. august kl. 9.30 i Auning Kirke:

Præst og 4 konfirmander foran alteret i Auning Kirke

 

Lørdag d. 28. august kl. 11.00 i Auning Kirke:

Præst og 3 konfirmander foran alteret i Auning Kirke

 

Søndag d. 29. august kl. 10.00 i Auning Kirke:

Præst og 9 konfirmander foran alteret i Auning Kirke


Se  konfirmandbilleder fra 2020 her:

Søndag d. 16. august kl. 11.30 i Auning:

Konfirmander, Søndag d. 16. august kl. 11.30 i Auning

 

Søndag d. 23. august kl. 9.30 i Auning:

Konfirmander, Søndag d. 23. august kl. 9.30 i Auning

 

Søndag d. 23. august kl. 11.00 i Fausing:

Konfirmander, Søndag d. 23. august kl. 11.00 i Fausing

 

Søndag d. 30. august kl. 9.30 i Auning:

Konfirmander, Søndag d. 30. august kl. 9.30 i Auning

 

Søndag d. 30. august kl. 11.30 i Auning:

Konfirmander, Søndag d. 30. august kl. 11.30 i Auning

 

 

Søndag d. 6. september kl. 10.00 i Vester Alling:

Konfirmander, Søndag d. 6. september kl. 10.00 i Vester Alling

 

Søndag d. 6. september kl. 11.30 i Øster Alling:

Konfirmander, Søndag d. 6. september kl. 11.30 i Øster Alling


Se konfirmanderne fra 2019 her:

Auning kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 11.00:

Konfirmander, Auning kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 11.00:

Fausing Kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 11.00:

Konfirmander, Fausing Kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 11.00

Øster Alling Kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 9.30:

Konfirmander, Øster Alling Kirke søndag den 5. maj 2019 kl. 9.30

Auning Kirke lørdag den 11. maj 2019 kl. 10.00:

Konfirmander, Auning Kirke lørdag den 11. maj 2019 kl. 10.00

Auning Kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 9.30:

Konfirmander, Auning Kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 9.30

Vester Alling kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 11.00:

Konfirmander, Vester Alling kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 11.00

Auning kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 11.00:

Konfirmander, Auning kirke søndag den 12. maj 2019 kl. 11.00